Navigace: Úřad|veřejná správa > Titulní stránka                
Začátek HTML stránky
Aktuální zpravodajství
Zapojte se do řešení cyklistické dopravy ve městě

Město Nový Jičín připravuje generel cyklistické dopravy. Tento dokument určí směr rozvoje cyklistické dopravy ve městě na příští léta. Studie se skládá ze dvou částí - analýzy dnešního stavu a návrhu pro zlepšení podmínek cyklodopravy. Nyní je projekt v polovině. Projektanti se vyzkoušeli, jak se po silnicích v našem městě na kole jezdí. Pro další práci na projektu potřebují informace i od Vás, občanů Nového Jičína. A nezáleží na tom, zda jezdíte na kole často nebo málo, zda dojíždíte do práce nebo si užíváte bicyklu jen rekreačně. Své podněty, připomínky a názory můžete zaslat na níže uvedený odkaz. Také zde můžete do mapy zakreslit svoji oblíbenou trasu. Kliknout zde: http://nakole.templ.net/kudy_jezdis2/
24.11.2014
 | 

Novém Jičíně vrcholí přípravy na Vánoce. Dokončuje se výzdoba v ulicích, dnes byl na náměstí přivezen vánoční strom. Ten bude slavnostně rozsvícen 5. prosince.  Už v pátek 28. listopadu začíná na Masarykově náměstí Vánoční jarmark. Město se snaží každý rok připravit originální doprovodný kulturní program. Letos například přivítá velmi netradičně svatého Mikuláše. Změna bude i ve výzdobě náměstí a stromu. Do nové světelné výzdoby s LED žárovkami investoval Nový Jičín sto tisíc korun.
25.11.2014
 | 

Expozice Generál Laudon, která vzniká v Novém Jičíně, začíná dostávat konkrétní podobu. Třetí nadzemní podlaží domu, ve kterém v roce 1790 vojevůdce zemřel a kde dnes sídlí návštěvnické  centrum, prošlo razantní rekonstrukcí. Prostory získaly originální grafickou výzdobu, vitríny zaplňují exponáty. Nyní bylo v jedné z místností instalováno dioráma, které zobrazuje bitvu u Domašova. Jde o celorepublikový unikát s více než pěti sty cínových vojáčků, desítkami jízdních vozů a koní. Výstavba expozice byla zahájena letos v dubnu a otevřena bude 11. prosince 2014.

24.11.2014
 | 
Nezapomeňte si koupit kalendář na příští rok

Vážení občané, nabízíme Vám k zakoupení stolní či nástěnný kalendář Nového Jičína pro rok 2015. Na fotografiích jsou zachyceny aktivity, které město nabízí ke kulturnímu, sportovnímu a společenskému vyžití všem generacím. Kalendáře prodává Návštěvnické centrum Nový Jičín, Masarykovo náměstí 45. Stolní kalendář stojí 60 Kč, nástěnný 120 Kč.

24.11.2014
 | 

V Novém Jičíně se dnes konalo ustavující zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé, kteří vzešli z říjnových komunálních voleb, složili slib a zvolili nové vedení radnice. Starostou města zůstává Jaroslav Dvořák (ČSSD) a Blanka Faluši (ČSSD) bude opět zastávat post místostarostky. Dalším místostarostou byl zvolen Pavel Rozbroj (ČSSD). Jako neuvolněný místostarosta bude působit Pavel Bártek (Strana zelených).

06.11.2014
 | 

Nový Jičín pokračuje ve výměně starého veřejného osvětlení za nové a úspornější. Po části Jubilejní ulice, kde se zářivky s LED diodami objevily poprvé, prošla rekonstrukcí ulice Dlouhá. Nová svítidla byla namontována také v ulici U Jičínky. Nyní se nahrazují staré sodíkové výbojky LED zářivkami v Beskydské ulici. Ještě letos bude nově nasvícena cesta ke hřbitovu v Bludovicích, lokalita ve Straníku a v Loučce.

05.11.2014
 | 

V měsíci říjnu a listopadu proběhne opět pod dohledem zkušených strážníků městské policie Nový Jičín v rámci projektu prevence kriminality ,,SEBEVĚDOMÝ  SENIOR" kurz  sebeobrany pro seniory. Případní zájemci se mohou přihlásit na služebně MP Nový Jičín, účastníci kurzu dostanou zdarma v rámci projektu bezpečnostní alarm. Plakát (pdf, 3.21 MB).

02.09.2014
 | 
Od prvního srpna 2014 mohou zájemci v Moravskoslezském kraji opět požádat o "kotlíkovou dotaci".
05.08.2014
 | 

Novojičínská radnice připravila pro studenty ekologicko –výchovnou akci Zelené město 2014.
Ta umožní mládeži zapojit se do úklidu města a vydělat si peníze. Brigáda bude probíhat o letních prázdninách od 7. července do 29. srpna a může se jí zúčastnit každý student, který má trvalé bydliště v Novém Jičíně a nejpozději v den nástupu na brigádu dosáhne 16 let věku.

17.03.2014
 | 
Ostravská nezisková organizace Čisté nebe zahájila na konci loňského roku webový projekt Čistý komín (www.cisty-komin.cz).
24.01.2014
 | 

Město Nový Jičín chce usnadnit prohlídky kulturních památek na svém území, a proto historické budovy, pomníky, sochy a chrámy zpřístupňuje přes takzvané QR kódy. QR čtečka v mobilním telefonu kód oskenuje a načte webovou stránku www.okolonas.eu. Na ní jsou k dispozici informace o architektuře, historii a zajímavostech objektu a také fotogalerie. Každý si může zvolit, zda upřednostní textového nebo audio průvodce. Mnohde je umožněna i virtuální prohlídka. Zatím je v Novém Jičíně na památkách instalováno 13 tabulek s QR kódy.

24.09.2013
 | 


Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

VOLBY 2014

Výsledky voleb do zastupitelstev obcí 2014                

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2014

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Nový Jičín vytváří generel cyklistické dopravy V neděli vypukne druhý ročník NJ Cheer Open Horolezecký oddíl v Novém Jičíně slaví 60 let Videotext 22. 11. 2014 Novojičínský expres 21. 11. 2014 Sbor Puellae et Pueri z NJ vyhrál Opava cantat 2014 Laudonovu expozici ozdobí unikátní diorama Aktuálně z dění v Novém Jičíně 21. 11. 2014 Nový Jičín hledá letošní vánoční strom Videotext 16. 11. 2014
Nový Jičín:
               

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ